Szent Miklós ünnepe a tokaji ortodox templomban

Tokaji templom“A hit szabályának és a szelídség mintaképének, a mértékletesség tanítójának mutatott fel téged a te nyájad előtt a dolgok igazsága. Azért alázatodban elérted a magasságot, szegénységedben a gazdagságot. Miklós főpap atyánk, esedezz Krisztus Istenhez, hogy üdvözítse a mi lelkünket”. (Tropárion Csodatévő Szent Miklóshoz)

2016. május 14-én, szombaton, Csodatevő Szent Miklós ereklyéinek Bari városába történt átvitelének ünnepe alkalmából (Kr. u. 1087), amely egyúttal a templom címünnepe is, Tokajba látogat a Magyar Ortodox Egyházmegye kormányzó főpapja, Tyihon püspök atya.

Az ünnepi szent liturgia 10 órakor kezdődik, amelyet körmenet követ, majd a megújított ortodox kereszt megszentelése a templom előtti téren.

Az ünnepi eseményt a Kölcsey TV is megörökíti, az egyházi műsor remélhetőleg a Duna TV-n is látható lesz. Az egyházközség szeretettel vár minden hívőt az ünnepre, a Bethlen Gábor u. 15. sz. alatt álló tokaji Szent Miklós templomba.

Vélemény, hozzászólás?