Kirill pátriárka nagycsütörtöki szolgálata és Tyihon püspök kitüntetése ötvenedik születésnapja alkalmából

2017.április 13-án, Nagy Csütörtökön, az Utolsó Vacsora napján Kirill pátriárka, számos főpap és pap segédletével szent liturgiát végzett a moszkvai Krisztus Megváltó székesegyházban, amelynek keretében megszentelte az új, szent krizmát,  elvégezte a lábmosás szertartását, és kitüntette Tyihon püspököt ötvenedik születésnapja alkalmából. 

A krizmaszentelésre az eucharisztikus kánon után került sor. A pátriárka tanító beszédében kiemelte a szent

Патриаршее служение в Великий четверг в Храме Христа Спасителя

krizmával való fölszentelés ószövetségi hagyományát, és hangsúlyozta, hogy ma, amikor nincs királyi vagy cári fölkenés, a szent krizmát két alkalommal használja az egyház: a keresztség utáni bérmáláskor és új oltár fölszentelés alkalmával.

A szent liturgia után került sor a lábmosás szertartására, amelynek során a pátriárka levetette főpapi jelvényeit, ruháját, és megmosta tizenkét pap lábát.

A lábmosás végeztével az egyház elöljárója, főpásztori szolgálatainak elismeréseképpen a Szárovi Szerafim rend III. fokozatával tüntette ki Tyihon püspököt.

Vélemény, hozzászólás?