Nagyböjti gondolatok

Az ortodox egyház a kereszténység legnagyobb ünnepét, Jézus Krisztus feltámadását ősi hagyományai szerint ünnepli. Az ünnep méltó eltöltéséhez elengedhetetlen a nagyböjti időszak. Az egyház, a benne élő hívő közösséggel az imádság, a böjt és a bűnbánat útjára lép. Olyan időszak ez, amelyben végig kell gondolnunk kapcsolatunkat az Istennel. Olyan időszak ez, mely újra formálja a rendet, melynek uralkodnia kellene Isten és ember, a Teremtő és az ő teremtménye között. Éljünk ezen időszak kegyelmi ajándékaival! Fedezzük fel az egyház misztériumokkal áthatott szertartásaiban Jézus Krisztust, az örök főpapot.

Minden “tékozló fiú” csak a bűnbánat tiszta világosságával találja meg az atyai házat.

Kegyelmekben gazdag ünnepi előkészületet kívánok:

József atya

Vélemény, hozzászólás?